Prezenty dla przyjaciół - wyraz sympatii i pamięciUrodziny, imieniny czy święta - to jedne z wielu okazji do wręczenia prezentu przyjacielowi bądź przyjaciółce. Wybierając upominek, zazwyczaj bierzemy pod uwagę potrzeby, zainteresowania oraz upodobania jubilata czy solenizanta.

Najistotniejsze jest, aby suwenir trafiał w gusta obdarowanego oraz był użyteczny - pozwalał mu na rozwijanie pasji lub był wykorzystywany w codziennym życiu. Pomysłów na prezenty mogą być tysiące, istnieje jednak żelazny arsenał produktów, które prawie zawsze będą doskonałym upominkiem, życzliwie przyjętym przez osobę obdarowaną.

Postaw na gotowe zestawy upominkowe

Znakomitą propozycją prezentu dla przyjaciółki czy kumpla są gotowe zestawy upominkowe. Królują wśród nich komplety kosmetyków renomowanych marek oraz kosze wypełnione słodkościami czy różnymi gatunkami kawy i herbaty. Sięgając po tego rodzaju zestawy, darczyńca nie musi wkładać wysiłku w kompletowanie różnych produktów; z obowiązku tego wyręczy go producent. Dodatkowy atut tego rozwiązania stanowi atrakcyjne opakowanie zestawów prezentowych, podkreślające uroczysty charakter dnia, z okazji którego są wręczane, Słodkie kosze to wyśmienity pomysł na podarunek dla każdego miłośnika łakoci. Z kolei zestawy zawierające dobrej jakości perfumy, dezodoranty, kremy do twarzy czy balsamy do ciała przydadzą się każdemu, niezależnie od płci czy wieku.

Książki, albumy muzyczne lub planszówki - wyśmienita rozrywka dla obdarowanego

Interesującym pomysłem na prezent dla przyjaciółki czy kolegi są książki reprezentujące ukochany rodzaj literatury, płyty ulubionych wykonawców muzycznych lub popularne gry planszowe. To upominki, które ciekawie wypełnią wolny czas. Pozwolą obdarowanemu poszerzyć wiedzę z dziedziny, którą się pasjonuje, bądź przeżywać wzruszenia, śledząc perypetie powieściowych bohaterów. Zagwarantują także chwile relaksu przy dźwiękach muzyki czy emocje towarzyszące rywalizacji na planszy do gry. Dzięki takim prezentom obdarowani będą z nostalgią wspominać swoich przyjaciół.

Prezent dla przyjaciółki lub kumpla - a może ciekawy gadżet z nadrukiem?

Doskonały pomysł na niedrogi prezent dla najbliższych przyjaciół to również drobny gadżet wpisujący się w upodobania osoby obdarowanej. Mogą to być akcesoria noszone na co dzień w torbie, na przykład brelok do kluczy, futerał na karty bankowe, designerskie etui na smartfona czy długopis. Uśmiech na twarzy jubilata lub solenizanta zapewni upominek w postaci zabawnej zawieszki na drzwi czy tabliczki z dowcipnym napisem. Doskonale sprawdzą się też prezenty dla przyjaciółki czy kumpla w formie ciekawego świecznika, kubka z interesującym nadrukiem bądź korkowych podkładek z ciekawymi motywami.